Službena posjeta
Potpisan memorandum: MUP RS i ruski MUP za Moskvu jačaju saradnju
Potpisan memorandum: MUP RS i ruski MUP za Moskvu jačaju saradnju
Ministar unutrašnjih poslova Republike Srpske Željko Budimir i direktor policije Siniša Kostrešević predvode delegaciju koja boravi u Moskvi u okviru službene posjete Glavnoj upravi MUP-a Ruske Federacije za ovaj grad.
U sklopu posjete, članovi delegacije održali su sastanak s Olegom Baranovim, načelnikom Glavne uprave MUP-a Ruske Federacije za Moskvu, te njegovim saradnicima.
Na sastanku su Budimir i Baranov potpisali Memorandum o saradnji između MUP-a Republike Srpske i Glavne uprave ruskog MUP-a za Moskvu.
Prvi sličan dokument potpisan je još 2015, a novi memorandum dodatno razrađuje načine saradnje u oblasti stručnog usavršavanja, razmjene iskustava i organizacije zajedničkih obuka.
Ova dva ministarstva godinama unazad njeguju međusobne posjete i saradnju, a njihovi odnosi ocijenjeni su kao izuzetno dobri i na visokom nivou.


