Kvar GSM-R sistema
Vozovi u Njemačkoj stali zbog kvara sistema
Vozovi u Njemačkoj stali zbog kvara sistema
Njemački željeznički prevoznik Deutsche Bahn potvrdio je kako je željeznički saobraćaj u cijeloj državi zaustavljen kasno u utorak zbog kvara komunikacijske infrastrukture.
Problem je nastao u digitalnom sistemu GSM-R, koji služi za usklađivanje rada željeznice, i doveo do toga da su svi vozovi zaustavljeni na stanicama širom Njemačke, javili su lokalni mediji.
Iz Deutsche Bahna su poručili da njihovi tehničari intenzivno rade na otklanjanju smetnje, ali nisu dali procjenu kada bi se saobraćaj mogao normalizirati niti koliko je vozova pogođeno, navedeno je u izvještajima.


