Novi dogovor u Banjaluci
Potpisani kolektivni ugovor: Veće plate za socijalne radnike u RS
Potpisani kolektivni ugovor: Veće plate za socijalne radnike u RS
Šeranić je nakon potpisivanja posebnog kolektivnog ugovora u Banjaluci kazao kako će ustanove same svojim općim aktom regulisati spomenuta pitanja, a riječ je o 31 javnoj ustanovi u Republici Srpskoj.
Dodao je da će, uz već postojeća i planirana povećanja plata u javnim službama, doći do poboljšanja ostalih radničkih prava i dodatnog unapređenja ekonomsko-socijalnog statusa zaposlenih.
Ugovor su parafirali ministar rada i boračko-invalidske zaštite Radan Ostojić i ministar zdravlja i socijalne zaštite Alen Šeranić, zajedno sa predsjednikom Sindikata uprave Božom Marićem i predsjednikom Sindikata lokalne samouprave, uprave i javnih službi Brankom Zelenkovićem.
Premijer Savo Minić također je prisustvovao potpisivanju kolektivnog ugovora u Vladi Republike Srpske, saopćeno je iz Srne.


