Svjetsko prvenstvo
Francuska želi prvo mjesto u grupi zbog logističkih prednosti
Francuska želi prvo mjesto u grupi zbog logističkih prednosti
Boston, 25. juni – Francuska će u petak pokušati da osigura prvo mjesto u Grupi I Svjetskog prvenstva kako bi izbjegla komplikacije s putovanjima, izjavio je pomoćni trener Guy Stephan, koji je zamijenio selektora Didiera Deschampsa.
Stephan je govorio u četvrtak umjesto Deschampsa, koji se vratio u Francusku zbog sahrane majke. Potvrdio je da centralni defanzivac William Saliba neće igrati protiv Norveške, a napadač Marcus Thuram ima problema s listom.
“Prije svega, osigurali smo plasman, što se ne dešava često nakon dvije utakmice sa šest bodova”, kazao je Stephan novinarima. “Didier želi da završimo prvi, kao i cijela grupa, jer bi logistika bila potpuno drugačija. Vrijeme putovanja do različitih gradova bilo bi mnogo duže ako bismo bili drugi. Tu je i pitanje temperatura. Prvo mjesto je najbolje.”
Prvo mjesto u grupi značilo bi da bi šampioni iz 2018. mogli ostati na sjeveroistoku Sjedinjenih Država do četvrtfinala, dok bi drugoplasirani morali putovati na velike udaljenosti do Dallasa, Miamija i Atlante.
Stephan je rekao da je u kontaktu s Deschampsom, ali da u petak, na dan sahrane, očekuje malo razgovora.
“Puno razgovaramo kad je ovdje, a i kad nije. Često se čujemo telefonom. Sutra neće biti puno razgovora”, dodao je Stephan.
Francuska i Norveška su se već kvalificirale u nokaut fazu nakon što su dobile prve dvije utakmice. Francuskoj je dovoljan i remi na stadionu New England Patriotsa kod Bostona kako bi zbog bolje gol-razlike završila na prvom mjestu.

