Sparing sa favoritom

Šveđani pred okršaj sa Francuskom: Nemamo šta izgubiti, kaže Larsson

Šveđani pred okršaj sa Francuskom: Nemamo šta izgubiti, kaže Larsson

prije 4 sata
Šveđani pred okršaj sa Francuskom: Nemamo šta izgubiti, kaže Larsson
Šveđani pred okršaj sa Francuskom: Nemamo šta izgubiti, kaže Larsson
Podijeli vijest:

Švedska će biti u ulozi autsajdera kada u utorak u New Jerseyju odmjeri snage sa Francuskom u osmini finala Svjetskog prvenstva, ali pomoćni trener Sebastian Larsson smatra da njegova ekipa može napraviti iznenađenje uprkos promjenjivim rezultatima posljednjih godina.

Šveđani su završili na dnu kvalifikacione grupe, a plasman na Mundijal izborili su kroz baraž, pobijedivši Tunis 5:1 na startu, potom izgubivši od Holandije istim rezultatom, da bi remijem s Japanom (1:1) i trećim mjestom u grupi jedva ušli u nokaut fazu.

Pred njima je sada francuski tim pun napadačkog kvaliteta koji je u posljednjem grupnom meču deklasirao Norvešku 4:1 i jedan je od glavnih favorita za osvajanje turnira.

“Mislim da ne trebam mnogo govoriti o Francuskoj. Imaju nekoliko igrača koji su izuzetno vješti”, kazao je Larsson. “Imat ćemo svoje izazove, ali radujemo se utakmici na sjajan način.”

Larsson, koji je postigao drugi gol u pobjedi 2:0 nad Francuskom na Euru 2012, sakupio je 133 nastupa za Švedsku i jedan je od rijetkih preživjelih iz ere danskog selektora Jona Dahla Tomassona, koji je otpušten u oktobru nakon što je osvojio samo jedan bod iz prve četiri kvalifikacione utakmice.

Larsson je ostao u stručnom štabu nakon imenovanja Grahama Pottera, koji je Šveđane odveo na Mundijal pobjedama u baražu protiv Ukrajine i Poljske, a sada mora smisliti plan kako da savlada Francuze.

“Ako pogledamo unazad, uspjeli smo eliminisati veće ekipe i ranije, čak i ako je sada riječ o Francuskoj. To mi daje određenu dozu vjere u stvari, definitivno u mene, a nadam se i u igrače”, rekao je Larsson.

“Nadam se da se oni ne raduju susretu s nama. Ali ako se raduju, neka tako bude. Mislim da postoji poštovanje prema nama… još uvijek imamo igrače koji mogu pružiti vrlo dobre stvari. Kod nas je sve da sve uradimo kako treba, jer će to biti neophodno.”

S obzirom na to da su Kylian Mbappe i Ousmane Dembele u vrhunskoj formi, Šveđanima će trebati mnogo da ih zaustave.

“Biće to nešto u šta ćemo se uživjeti, ali se jako radujemo meču”, poručio je Larsson.

   Tagovi