Iskrena ispovijest
Milica Pavlović otvorila dušu: Prazna kuća me podsjetila na najveći gubitak
Milica Pavlović otvorila dušu: Prazna kuća me podsjetila na najveći gubitak
U jednom od beogradskih hotela, Milica Pavlović održala je medijsku konferenciju povodom objavljivanja deset novih pjesama, filmskih spotova i vizuala, oduševivši domaću publiku i novinare iz regije koji su došli podržati njen uspjeh.
Improvizirana uzletišna pista postavljena je na samom ulazu u hotel, dok je s desne strane stajala tabla na kojoj su predstavnici medija mogli pratiti polazak ljeta iz Beograda za New York, što je ujedno i jedna od okosnica pjesme “Caka”.
Na promociji se služio koktel “skini bič”, koji je posljednjih dana postao dodatno popularan zbog činjenice da ga Milica spominje u pjesmi, a svi novinari dobili su boarding karte za ukrcavanje na “Caku”.
Nakon uspješnog presa, pjevačica je veče završila gostovanjem u jednoj večernjoj emisiji na TV Prva, gdje je govorila o svom novom projektu, saradnji s domaćim i svjetskim autorima, te o privatnom životu, a ono što je posebno dirnulo gledaoce i korisnike društvenih mreža jeste njena priča o porodici – baki Radi i deki Vladimiru koji su joj bili sve, a kojih više nema.
“Stigao je januar, a ja prvi put nakon mnogo uspješnih koncerata, turneja i uspjeha albuma “Posessivna biвša” nisam otputovala iz Srbije na odmor. Odlučila sam da spakujem kofer i krenem u svoj Bunibrod. Potpuno sam zaboravila da će dani sporije prolaziti u zatvorenom prostoru zimi. Nisam bila usamljena, viđala sam se s komšijama i rođacima, ali kad sam ostala sama u kući i shvatila da su Badnje veče i Božić pred vratima, bilo mi je vrlo teško. Shvatila sam da mog deке i moje bake nema i da su zaista “otišli”. Rekla sam sebi: “Okej, nećeš da kloneš, hajde da vratiš onu jaku Milicu'” – ispričala je Pavlovićeva, dirnuvši sve iskrenošću.
Na pitanje voditeljke da li joj je teže bilo tokom dana ili noći, odgovorila je:
“Noć mi je izuzetno teško padala, na TV-u su išle serije koje sam gledala s njima. Vraćali su mi se filmovi iz tinejdžerskih dana dok su me čekali da dođem kući iz grada ili s putovanja. Tada sam shvatila da ih zaista nema” – rekla je pop zvijezda.
“Terapija je lijek koji svima preporučujem”
Milica je jedna od rijetkih javnih ličnosti koje su otvoreno govorile o svojim unutrašnjim borbama, a javno je priznala da ima terapeuta. Unutrašnje borbe dijelila je s publikom kroz svoje pjesme:
“Zahvaljujući mojoj terapeutkinji Vanji s kojom sam nedavno započela terapiju, shvatila sam da je rad na sebi i svom unutrašnjem djetetu izuzetno važan i svima nama neophodan. Terapeut nam može pomoći da ponovo nađemo onu ‘caku” u sebi, formulu koja nam pruža kontakt s unutrašnjim bićem i vraća vjeru da bismo se ponovo radovali kao malo dijete. Niko ne treba da se osjeća prazno, i zato želim da kažem ljudima da je terapija izuzetno važna, iako je i dalje tabu tema kod nas. Važno je osvijestiti da imamo problem, riješiti ga, a onda možemo pomoći i drugima” – rekla je Milica i priznala da je najponosnija na svoju publiku koja nema problem da se poistovjeti s njom.
“Najsrećnija sam kada dobijem poruku od ljudi koji me vole i prate moj rad, u kojima mi otkrivaju svoje najdublje tajne i priznaju da su se liječili uz moju muziku u nekim lošim životnim trenucima. Skoro sam dobila poruku u kojoj mi je jedna djevojka napisala da je nakon mog intervjua shvatila da mora uzeti život u svoje ruke i da nema predaje… Posebno sam sretna jer se pronalaze u svim mojim pjesmama uz koje, kako su mi rekli, liječe dušu” – rekla je pop zvijezda.


