Oprez i optimizam

Koeman upozorava na Maroko: Holandija mora popraviti defanzivu

Koeman upozorava na Maroko: Holandija mora popraviti defanzivu

prije 2 dana
Koeman upozorava na Maroko: Holandija mora popraviti defanzivu
Koeman upozorava na Maroko: Holandija mora popraviti defanzivu
Podijeli vijest:

Selektor Holandije Ronald Koeman ne želi da se opušta iako je njegova reprezentacija savladala Tunis sa 3:1 i osigurala prvo mjesto u Grupi F, upozorivši da će Maroko biti izuzetno zahtjevan protivnik u osmini finala Svjetskog prvenstva.

Holandija je grupnu fazu završila sa sedam bodova i deset postignutih golova, ali Koeman je naglasio da je pažnja već usmjerena na ponedjeljački nokaut duel u Monterreyu, u Meksiku, gdje se odbacuju bilo kakve misli o povoljnom putu kroz turnir.

“Nisam siguran da smo mi favoriti u meču protiv Maroka”, kazao je Koeman novinarima. “Moramo se pripremiti za Maroko, jer će to biti velika utakmica. Riječ je o dobroj ekipi s mnogo kvaliteta koja lako postiže golove.”

Koeman je odbacio pitanja o tome šta bi moglo slijediti nakon Maroka, poručivši da ekipa još nije u situaciji da razmišlja o tome.

“Ne mislim da smo u poziciji da o tome razmišljamo”, rekao je. “Idemo prema pravom ispitu i za to ćemo se pripremiti.”

Uprkos laganom prolasku u nokaut fazu, Koeman i dalje vidi prostor za poboljšanje u odbrani, jer je njegova ekipa primila gol u sedmoj uzastopnoj utakmici.

“Obraćamo pažnju na to”, istakao je. “Jedan ili dva igrača nisu na pravim pozicijama, ne blokiraju se ljudi, i to su stvari koje ćemo razgovarati s igračima.”

Trener je želio staviti problem u perspektivu, ističući snagu napada.

“Primanje golova je dio igre, a mi smo u tri utakmice postigli deset golova”, dodao je.

Koeman je naveo veću zbijenost i brže tranzicije kao oblasti u kojima ekipa može napredovati.

“Tempo, pozicije, stvaranje većeg broja prilika, dovođenje više ljudi između linija, a bez lopte možemo ponekad biti zbijeniji”, objasnio je. “Moramo brže prelaziti iz faze u fazu, bilo da se vraćamo ili idemo naprijed, svi zajedno, tako da ima prostora za napredak.”

“U fudbalu nikad ne prestaješ učiti. Uvijek postoje trenuci u utakmici kada, kao trener, misliš da ima prostora za napredak.”

Holandija će ostati u svom baznom kampu u Kansas Cityju do nedjelje, a potom putuje u Meksiko, gdje ih čekaju vrući uslovi.

“Meni je to u redu. Riječ je o fudbalskoj zemlji. Zanimljivo je. Biće vruće”, rekao je Koeman. “Dobro ćemo se pripremiti.”

Koeman je pohvalio holandske navijače koji su u četvrtak stadion u Kansas Cityju pretvorili u more narandžaste boje.

“Vidite toliko narandžastih majica i pjesme koje se pjevaju, a to vam daje fantastičan osjećaj kada uđete na stadion”, kazao je.

Međutim, sada je njegova pažnja usmjerena isključivo na Maroko i nemilosrdnu prirodu nokaut faze.

“Odlično ćemo odigrati i pobijediti, jer sada ako izgubiš, ideš kući, a ako pobijediš, ostaješ na turniru”, rekao je. “I naravno, želimo dogurati daleko na ovom turniru.”

   Tagovi