Povratak u Istanbul
Veliki povratak: Vedat Muriqi ponovo u dresu Fenerbahcea
Veliki povratak: Vedat Muriqi ponovo u dresu Fenerbahcea
Kosovski fudbalski reprezentativac i napadač Vedat Muriqi zvanično se vratio u redove Fenerbahcea, objavio je istanbulski klub nakon finalizacije pregovora.
Tridesetdvogodišnji golgeter, koji je posljednje dvije sezone nosio dres Mallorce, potpisao je trogodišnji ugovor i tako se ponovo priključio velikanu iz Turske.
Muriqi nije skrivao oduševljenje zbog povratka u klub u kojem je ranije ostavio snažan trag, a svečanom potpisivanju na stadionu Chobani prisustvovali su predsjednik kluba Aziz Yıldırım, članovi uprave i fudbalski direktor Oguz Cetin.
Izjavio je: “Od sveg srca zahvaljujem našem poštovanom predsjedniku (Yıldırım), treneru Oguzu, našem dragom šefu stručnog štaba Ismailu Kartalu i svim cijenjenim navijačima Fenerbahcea koji su me ponovo smatrali dostojnim ovog dresa. Možete biti sigurni da nikada neću bježati od borbe i rata za ovaj grb. Već sada mogu reći da ću, kao i uvijek, ponovo biti dostojan ovog dresa. Ako Bog da, neka kraj ovog puta bude šampionska titula.”
Član uprave Fenerbahcea Mustafa Caglar istaknuo je da je klub dobio pojačanje koje je dugo priželjkivao, dodajući da s Muriqijem u timu Fenerbahce ide direktno prema tituli prvaka.
“vrlo smo sretni. Vedat Muriqi je fudbaler kojeg smo silno željeli i priželjkivali. Pored toga što je dobar fudbaler, dobili smo i vrlo snažan karakter. Ako Bog da, biće vrlo uspješan za našu zajednicu. Korak po korak nastavljamo put ka šampionskoj tituli. Ove godine ćemo biti šampioni”, izjavio je Caglar.
Muriqi je dres Fenerbahcea nosio u sezoni 2019-2020, te u 32 nastupa upisao 17 golova.


