Bh. reprezentativac oštro odgovorio
Muharemović o potcjenjivanju SAD-a: Kad probudite Zmaja, povratka nema
Muharemović o potcjenjivanju SAD-a: Kad probudite Zmaja, povratka nema
Bh. fudbaler oštro o potcjenjivanju
Fudbalski reprezentativac Bosne i Hercegovine, Tarik Muharemović, obratio se medijima koji prate tim na Svjetskom prvenstvu 2026. godine, iznoseći svoja razmišljanja o predstojećem susretu sa Sjedinjenim Američkim Državama i ranijim potcjenjivačkim stavovima.
Muharemović je istakao osjećaj ponosa zbog ostvarenog istorijskog rezultata, naglašavajući da ih očekuje još jedna teška utakmica. “Idemo s 300 posto da se borimo, kao i do sada, da ostanemo na turniru i da se družimo dalje,” izjavio je Muharemović, dodajući da mu je bilo izuzetno teško pratiti meč protiv Katara sa tribina.
Bh. defanzivac je izrazio povjerenje u svoje saigrače. “Bilo je teško, baš teško. Odahnuo sam nakon pobjede, ali vjerovao sam u moju braću, moje momke. Jedino mi je žao što nisam na fotografiji poslije utakmice,” poručio je.
O predstojećem duelu sa Sjedinjenim Američkim Državama, Muharemović je kazao: “Znamo kakav tim je Amerika, no svaka ekipa na SP ima kvalitet, inače ne bi bila tu. Znam igrače poput McKennieja, Pulišića i Weaha. Znamo šta nas čeka.”
Kada je riječ o crvenom kartonu koji je dobio u ranijoj utakmici protiv Švicarske, Muharemović je priznao da je odmah očekivao takav ishod. “Sjedio sam u svlačionici i gledao kako momci primaju golove, prihvatao sam odgovornost. Dobio sam ogromnu podršku poslije utakmice, bilo je prelijepo, ali i teško gledati. Stvarno me dodirnulo,” iskreno je odgovorio.
Na upit o potcjenjivačkim komentarima u američkoj javnosti, Muharemović je dao oštar odgovor: “Ne zanima me kako ljudi pričaju o nama, jer se na kraju uvijek izvinjavaju. Znam da, kada Zmaja probudiš – gotovo je,” zaključio je.


