Podrška emiterima
Mostar: Potpisan ugovor od sedam miliona KM za Federalnu televiziju
Mostar: Potpisan ugovor od sedam miliona KM za Federalnu televiziju
U Mostaru su rukovodioci Federalnog ministarstva saobraćaja i komunikacija i Radiotelevizije Federacije BiH formalno ovjerili sporazum o dodjeli sedam miliona konvertibilnih maraka.
Ova finansijska injekcija obezbijeđena je putem programa javnog konkursa za unapređenje radio-televizijske djelatnosti, koji resorno ministarstvo provodi treću godinu za redom s namjerom jačanja javnih medijskih servisa.
Katić je naglasila kako je kroz ovaj program u protekle tri godine izdvojeno gotovo 11 miliona KM. “Sve tri godine su programi podržani u iznosu nešto manjem od 11 miliona. Nadam se da će se iskoraci vidjeti u sadržaju koji će televizija kreirati”, dodala je.
Hadžiomerović je istakao da će sredstva biti usmjerena na unapređenje tehničkih i ljudskih resursa Federalne televizije, kao i na intenziviranje saradnje s BHRT-om.
“Ova sredstva će biti iskorištena za poboljšanje uslova na FTV-u, ali i za podršku saradnji sa BHRT-om. Mi imamo jake veze, BHRT i FTV, pa će dio novota otići i za radnike BHRT-a, što je bitno”, rekao je Hadžiomerović.
Ovim potpisom nastavlja se tradicija podrške javnim emiterima u Federaciji, a odobrena sredstva trebala bi omogućiti modernizaciju opreme, unapređenje produkcijskih mogućnosti i kvalitetniji programski sadržaj.


