Taremi nezadovoljan tretmanom tima
Kapiten Irana oštro kritikovao FIFA-u: “Ovo je katastrofalno Svjetsko prvenstvo”
Kapiten Irana oštro kritikovao FIFA-u: “Ovo je katastrofalno Svjetsko prvenstvo”
Kapiten iranske fudbalske reprezentacije, Mehdi Taremi, izrazio je snažno nezadovoljstvo načinom na koji je FIFA i njen predsjednik Gianni Infantino vodili Svjetsko prvenstvo, opisujući cjelokupno iskustvo kao “katastrofalno” i “nepravedno”.
Taremi je novinarima nakon utakmice grupne faze protiv Egipta izjavio da FIFA nije uspjela riješiti probleme s kojima se iranski tim suočava od početka turnira. “Oni (FIFA) moraju riješiti svaki problem ovdje, ali nažalost, nisu mogli riješiti od početka”, kazao je on.
Posebno je istakao problem s vizama za ključno pomoćno osoblje tima, naglašavajući da su im odbijene vize dok su timovi drugih zemalja imali punu podršku svojih logističkih timova. “Mi ovdje nemamo naše logističke ljude. Oni nemaju vizu”, požalio se Taremi.
Dodatno nezadovoljstvo izazvalo je i putovanje iranskog tima iz Sijetla u Tihuanu u Meksiku nakon meča s Egiptom, što je predstavljalo višesatno putovanje koje drugi timovi nisu morali poduzeti. Tim se prvobitno trebao bazirati u Tusonu u Arizoni, ali je zbog zategnutih odnosa između SAD-a i Irana, krajem maja premješten u Meksiko.
Taremi je naglasio da, iako vole Meksiko i Tihuanu, ovakav tretman nije primjeren za profesionalne igrače i takmičenje na najvišem nivou. “Kao profesionalni igrači, profesionalna konkurencija, to nije u redu”, rekao je on, dodajući da dodatni sati putovanja ostavljaju tim bez adekvatnog odmora i oporavka, što smatra nefer.


