Iranska poruka
Dirljiva poruka iranskih fudbalera: Mir i prijateljstvo iznad svega
Dirljiva poruka iranskih fudbalera: Mir i prijateljstvo iznad svega
Poslije utakmice protiv Belgije na Svjetskom prvenstvu, iranski fudbaleri ostavili su poruku na stadionu u Los Angelesu u kojoj izražavaju želju da mir, poštovanje i prijateljstvo prevladaju među svim narodima.
Rukom pisana poruka ostavljena je u njihovoj svlačionici nakon remija 0:0 sa Belgijom.
Iranski tim takmiči se na Mundijalu dok njihova država pregovara sa Sjedinjenim Američkim Državama, koje su suorganizatori turnira uz Kanadu i Meksiko, o okončanju rata.
“Od drevne Persije od prije nekoliko hiljada godina do civilizovanog Irana danas, duh Irana ostaje živ i nepokolebljiv. Došli smo u Los Angeles s ponosom, takmičili se s čašću i odlazimo s dostojanstvom”, navodi se u poruci koju je objavio Fudbalski savez Irana, a prenosi BBC.
“Hvala Los Angelesu na gostoprimstvu. I hvala svakom Irancu koji je dao svoje srce, glas i dušu za Iran tokom ovih 180 minuta. Neka mir, poštovanje i prijateljstvo prevladaju među svim narodima”, stoji u poruci.
U poruci se također pominje napad na žensku školu u Minabu, gdje je prvog dana rata ubijeno najmanje 168 ljudi.
Iran je svoj prvi meč na Mundijalu, remi 2:2 s Novim Zelandom, odigrao na istom stadionu u Los Angelesu, a treću i posljednju utakmicu grupne faze odigrat će protiv Egipta u Seattleu 27. juna.


