Tvrdi selektor

Dalić nakon poraza od Engleske: Nismo bili loši, ali smo greške skupo platili

Dalić nakon poraza od Engleske: Nismo bili loši, ali smo greške skupo platili

prije 6 dana
Dalić nakon poraza od Engleske: Nismo bili loši, ali smo greške skupo platili
Dalić nakon poraza od Engleske: Nismo bili loši, ali smo greške skupo platili
Podijeli vijest:

Hrvatska nogometna reprezentacija porazom je otvorila svoj nastup na Svjetskom prvenstvu koje se održava 2026. godine.

U prvom meču grupe L, odigranom u Dallasu, Engleska je u uzbudljivom susretu slavila rezultatom 4:2, iako se Hrvatska u prvom dijelu dvaput vraćala iz zaostatka.

Golove za Englesku postigli su Harry Kane (12. minut iz penala, 42. minut), Jude Bellingham (47. minut) i Marcus Rashford (85. minut), dok su za Hrvatsku mrežu tresli Martin Baturina (36. minut) i Petar Musa (45+5. minut). Nakon okršaja, izbornik Zlatko Dalić podijelio je svoje utiske s novinarima.

“Ovaj meč usmjerava tok prvenstva i nije dobro kada ga izgubite. Naredne dvije utakmice su nam znatno važnije i moramo se kvalitetno pripremiti. S naše strane nije bilo loše, ali smo skupo platili greške”, rekao je Dalić.

“Najslabiji smo bili pri prekidima, primili smo dva gola iz takvih situacija. Vraćali smo se, ali nas je treći pogodak dokrajčio. Poslije toga nije bilo povratka”, dodao je.

Na pitanje da li je zadovoljan napadačkom igrom, odgovorio je: “Bilo je jako dobrih stvari, ali protiv Engleske se ne možete potpuno otvoriti. To se vidjelo na kraju kada su nam zabili četvrti gol.”

   Tagovi