Kvar senzora

Zverev: Neispravan senzor glukoze uzrok lošeg osjećaja u polufinalu

Zverev: Neispravan senzor glukoze uzrok lošeg osjećaja u polufinalu

prije 12 sati
Zverev: Neispravan senzor glukoze uzrok lošeg osjećaja u polufinalu
Zverev: Neispravan senzor glukoze uzrok lošeg osjećaja u polufinalu
Podijeli vijest:

Pobjednik Roland Garrosa Alexander Zverev izjavio je da je neispravan senzor glukoze prouzročio njegov slab osjećaj tokom poraza u polufinalu turnira u Halleu od Taylora Fritza.

Zverev, koji je u meč ušao s lošim skorom protiv ovog Amerikanca nakon šest uzastopnih poraza, izgubio je rezultatom 6:7(4), 6:4, 7:5 u susretu koji je trajao dva sata i 39 minuta.

“Imao sam ogromne probleme sa šećerom jer mi je senzor koji koristim dao potpuno pogrešno očitavanje. Pokazivao je vrlo visoke vrijednosti kada su one zapravo bile niske, pa sam ubrizgao mnogo više inzulina nego što sam trebao”, rekao je treći igrač svijeta nakon meča.

“Tokom meča, odnosno tokom prvih 45 minuta, morao sam unijeti oko 350 grama šećera. Osjećao sam se potpuno užasno.”

Uprkos problemu, Zverev je rekao da Fritz zaslužuje pobjedu.

“Ipak sam se borio, dao sam sve od sebe, i na kraju se mora priznati da je Taylor (Fritz) zaslužio pobjedu. Danas je igrao bolje od mene.”

Nijemac, kojem je dijagnosticiran dijabetes tipa 1 kada je imao četiri godine, koristi Medtronic tehnologiju za regulaciju nivoa glukoze i pomoć u upravljanju dijabetesom na terenu i van njega.

“Ovo je prvi put da mi se nešto ovakvo dogodilo. Koristim ove senzore od 2016. ili 2017. i u devet godina nikada nisam vidio tako veliku grešku”, dodao je.

Zverev je naglasio da taj problem nije razlog za brigu pred Wimbledon, koji je na programu od 29. juna do 12. jula.

   Tagovi