Remi u Inglewoodu

Garcia ljut zbog propuštenih šansi: Belgija samo 0:0 protiv Irana

Garcia ljut zbog propuštenih šansi: Belgija samo 0:0 protiv Irana

prije 4 sata
Garcia ljut zbog propuštenih šansi: Belgija samo 0:0 protiv Irana
Garcia ljut zbog propuštenih šansi: Belgija samo 0:0 protiv Irana
Podijeli vijest:

Selektor Belgije Rudi Garcia izrazio je nezadovoljstvo zbog promašaja svoje ekipe nakon remija 0:0 protiv Irana, što je grupu G dovelo u situaciju da im posljednja utakmica protiv Novog Zelanda odlučuje o prolasku u osminu finala.

Belgijanci su dominirali posjedom lopte i konstantno prijetili golu Irana, ali ih je sjajnim intervencijama zaustavljao golman Alireza Beiranvand, koji je svojim odbranama donio važan bod svojoj reprezentaciji u Los Angelesu. Nakon dva odigrana meča, Belgija ima samo dva boda, iako je uoči turnira smatrana favoritom za prolaz iz grupe.

“Mogli smo pobijediti sa tri gola razlike protiv Irana, ali nismo bili dovoljno efikasni”, kazao je Garcia novinarima. “Imali smo mnogo pokušaja, a kada ne postignete gol, ne možete ni pobijediti utakmicu”, dodao je.

Garcia je istakao da je njegova ekipa izvršila plan igre kakav je zamislila protiv Irana, koji je igrao duboko i oslanjao se na kontranapade.

“Dominirali smo, pa smo taktički i po planu igre odigrali kako smo željeli. Ali bili smo rasipni i nedostajalo nam je efikasnosti”, rekao je.

Belgiji je posao dodatno otežan kada je u sredini drugog poluvremena defanzivac Nathan Ngoy dobio crveni karton zbog obaranja Mehdi Taremija koji je izlazio sam na gol.

Garcia je to isključenje opisao kao razumljivu grešku mladog igrača i pohvalio reakciju ostatka tima koji je nastavio juriti pobjedu iako je posljednjih pola sata igrao s igračem manje.

“Igra trideset minuta s igračem manje na Svjetskom prvenstvu vrlo je teška”, poručio je.

Garcia je posebno istakao Beiranvanda kao ključni razlog zašto Belgija nije uzela sva tri boda, nazvavši iranskog golmana najboljim pojedincem na utakmici.

Priznao je da start nije ispunio očekivanja, ali je naglasio da kvalifikacija i dalje ostaje u rukama njegove ekipe.

“Ponekad morate pobijediti i u ovoj situaciji morate pobijediti”, kazao je. “Očigledno bih volio da smo krenuli bolje, ali to je dio života”, dodao je.

Belgija u petak u Vancouveru igra protiv Novog Zelanda, dok će Iran snage odmjeriti s Egiptom. “Ova grupa nije slaba”, izjavio je Garcia. “Moramo pokazati da smo sposobni pobijediti Novi Zeland i ući u osminu finala. Prvo se moramo odmoriti, oporaviti i pripremiti za ovu odlučujuću utakmicu”, zaključio je.

   Tagovi