Visoki standardi
Spence ne mari za Tuchelovu ljutinu: To je dio igre
Spence ne mari za Tuchelovu ljutinu: To je dio igre
Engleski bek Djed Spence nije impresioniran burnom reakcijom menadžera Thomasa Tuchela na treningu, ističući da su zahtjevi njemačkog stručnjaka za vrhunskim performansama sastavni dio sporta dok Engleska teži osvajanju titule prvaka svijeta.
Snimak na kojem Tuchel viče “Djed, Djed, Djed, probudi se!” tokom vježbe dodavanja u subotu postao je viralan na društvenim mrežama.
Ipak, igrač Tottenhama, koji je debitovao na Svjetskom prvenstvu kao zamjena u pobjedi Engleske nad Hrvatskom 4:2 u srijedu, kazao je da Tuchelov istup odražava standarde koji se očekuju u ekipi, a ne ličnu kritiku.
“To je normalno”, rekao je Spence za TalkSPORT. “On je sjajan menadžer. Želi najbolje od svojih igrača. Zahtijeva visoke standarde i za ovaj turnir moramo biti spremni, moramo biti fokusirani. Svaki trening mora biti na najvišem nivou. To je ono što traži. Dobro je. Nisam jedini kome to govori. To je dio igre.”
Spence je dodao da je 52-godišnji trener izgradio snažan osjećaj zajedništva unutar tima.
“Mislim da je odličan menadžer, odličan čovjek. vrlo detaljan u onome što želi. Imam veliko poštovanje prema njemu”, istakao je Spence. “Kao što uvijek kaže, gradimo porodicu, stvorili smo bratstvo unutar ekipe, svi imamo jedan san, jedan um.”
Napadač Aston Ville Ollie Watkins ranije je spomenuo Tuchelovu ljutinu tokom konferencije za novinare u nedjelju, ali se složio sa Spenceom da to odražava visoke standarde trenera.
“Imam sreće što nisam bio na njegovom mjestu”, rekao je Watkins o Tuchelovom ispadu prema Spenceu. “Mislim da sam napravio grešku neposredno prije Djeda, ali on je na kraju vič na Djeda, srećom. To samo pokazuje da je on pobjednik i da uvijek podiže standarde, pazeći da smo na nivou.”
Engleska u utorak igra protiv Gane u Bostonu.

