Nabavka vozila hitne pomoći
Potpisani ugovori za nova vozila hitne pomoći u Mostaru i Prozor-Rami
Potpisani ugovori za nova vozila hitne pomoći u Mostaru i Prozor-Rami
Potpisani su ugovori o nabavci tri nova sanitetska vozila, koje je predsjednica Vlade HNK Marija Buhač sklopila sa predstavnicom konzorcija Ana Grubišić.
Ukupna vrijednost vozila iznosi 549.666 KM, a namijenjena su Domu zdravlja Mostar (jedno) i općini Prozor-Rama (dva) u sklopu modernizacije zdravstvene infrastrukture.
“Ovo je nastavak naše stalne brige za potrebe kantonalnog zdravstva, a vozilo hitne pomoći ključna je pretpostavka za uspješno pružanje urgentne medicinske pomoći na terenu”, izjavila je Buhač.
Ona je naglasila da je zdravstvo od samog početka njenog mandata na vrhu liste prioriteta.
“Konkretnim mjerama stalno dokazujemo podršku projektima na svim nivoima zdravstvenog sistema, od primarne zaštite u 12 domova zdravlja do dogradnje i opremanja tri bolnice u HNK”, kazala je Buhač, najavivši skoru isporuku novih savremenih vozila.
Iz Vlade HNK podsjećaju da su ranije u ovom mandatu uručena nova vozila domovima zdravlja u Čapljini, Čitluku, Jablanici, Konjicu, Mostaru (Stari grad), Neumu, Ravnom i Stocu, ukupne vrijednosti 1.382.000 KM.


