Bolna priprema

Osaka zabrinula pred Wimbledon: Predala finale zbog povrede stopala

Osaka zabrinula pred Wimbledon: Predala finale zbog povrede stopala

prije 5 sati
Dvije teniserke gledaju u trofej u obliku slona
Dvije teniserke gledaju u trofej u obliku slona
Podijeli vijest:

Pripreme za Wimbledon nisu protekle onako kako je Naomi Osaka planirala.

Japanka je morala da preda finale u Bad Homburgu na startu drugog seta zbog problema sa stopalom, samo dva dana uoči početka trećeg grend slem turnira sezone.

U svom prvom finalu na travi gubila je od Karoline Muchove 6:1, 1:0 kada je shvatila da ne može da nastavi.

Već tokom prvog seta zatražila je medicinski tajm aut, ali tegobe su se ponovile, pa je prišla mreži, rukovala se s Muchovom i sudijom i završila meč.

„Želim da se zahvalim svima koji su došli da me gledaju. Izvinjavam se što nisam mogla da završim, ali atmosfera je bila fantastična cijele sedmice“, izjavila je Osaka na dodjeli trofeja.

Ovo je alarmantan znak za Osaku pred Wimbledon koji počinje u ponedjeljak. Četverostruka grend slem šampionka ima 28 godina, ali na Londonskoj travi nikada nije otišla dalje od trećeg kola.

Na Wimbldonu je postavljena za 14. nositeljicu, a u prvom kolu trebalo bi da se sastane s Else Jacquemot.

Muchova je titulu u Bad Homburgu osvojila nakon samo jednog odigranog seta i jednog gema, dok Osaka sada čeka procjenu povrede prije nastupa u Londonu.

   Tagovi