Težak poraz
Dalić priznao: Engleska nas je nadigrala, ključni golovi iz prekida
Dalić priznao: Engleska nas je nadigrala, ključni golovi iz prekida
Selektor hrvatske nogometne reprezentacije Zlatko Dalić ocijenio je da je njegov tim doživio “težak” poraz u sinoćnjem susretu Svjetskog prvenstva protiv Engleske, ističući da je drugi dio meča odigran izuzetno loše.
“Ovo je težak poraz. U drugom poluvremenu smo bili slabi, naročito na samom startu. U prvom dijelu primili smo dva gola iz prekida – jedan iz jedanaesterca, drugi iz kornera. Dobro smo se držali, ali određene stvari nismo odradili kako treba. Na početku nastavka primamo treći pogodak i poslije toga je bilo jako teško vratiti se u utakmicu”, kazao je Dalić u izjavi za Hrvatsku radio-televiziju (HRT).
Hrvatska je večeras u Arlingtonu poražena od Engleske rezultatom 2:4, u okviru prvog kola Grupe L na Svjetskom prvenstvu.
“Golove u nastavku ne mogu sada previše komentarisati. Dubinska lopta, nismo dobro reagovali i zatvorili prostor. Loše smo se uskladili”, dodao je selektor.
U drugom kolu Grupe L, Hrvatska će u Torontu snage odmjeriti protiv Paname.


