Spremnost za duel

Partey spreman za Englesku nakon propuštanja prvog meča Gane

Partey spreman za Englesku nakon propuštanja prvog meča Gane

prije 7 sati
Partey spreman za Englesku nakon propuštanja prvog meča Gane
Partey spreman za Englesku nakon propuštanja prvog meča Gane
Podijeli vijest:

Fudbaler Gane Thomas Partey izjavio je kako je “spreman za igru” protiv Engleske u utorak, nakon što je propustio prvi meč svoje reprezentacije na Svjetskom prvenstvu, a njegov povratak donosi novu pažnju na njegovo učešće na turniru.

Partey nije mogao otputovati u Kanadu zbog odbijenog zahtjeva za vizu, zbog čega je propustio pobjedu Gane nad Panamom od 1:0 u Torontu, ali se od tada pridružio ekipi uoči utakmice grupe L protiv Engleske u Bostonu.

Na trening bazi u Providenceu, Rhode Island, Partey je u ponedjeljak rekao novinarima da je ostavio razočaranje iza sebe te da je usredotočen na pomoć ekipi.

“Za mene je to sada dio fudbala”, kazao je Partey. “Stvari se dešavaju van terena koje ne možete kontrolisati, ali sada se osjećam dobro i spreman sam za igru.”

Bivši veznjak Arsenala istakao je kako se raduje susretu s poznatim protivnicima iz Londonskih dana, uključujući reprezentativce Engleske Decana Rica i Bukayoa Saku.

“Zaista sam sretan što ih ponovo vidim”, rekao je. “Nadam se da će dati sve od sebe i da ćemo i mi imati priliku igrati protiv najboljih, takmičiti se i uživati u utakmici.”

33-godišnjak je također pozdravio mogućnost borbe u veznom redu s Ricem.

“Znam da neće biti lako”, dodao je Partey. “Imaju vrlo dobre igrače i sretan sam što ću igrati protiv njih.”

Partey se suočava sa sedam optužbi za silovanje i dvije za seksualni napad u Britaniji, a on je negirao navode.

Engleski fudbalski savez saopćio je da reprezentativci Engleske neće odgovarati na pitanja o Parteju.

   Tagovi