Nastavak saradnje?

Aston Martin ne želi da Alonso odlazi: “Prebrz je za penziju”

Aston Martin ne želi da Alonso odlazi: “Prebrz je za penziju”

prije 7 sati
Aston Martin ne želi da Alonso odlazi: “Prebrz je za penziju”
Aston Martin ne želi da Alonso odlazi: “Prebrz je za penziju”
Podijeli vijest:

Aston Martin želi da dvostruki prvak svijeta Fernando Alonso, koji ove sezone puni 44 godine, nastavi vožnju i nakon isteka ugovora na kraju sezone, izjavio je Mike Krack, glavni čovjek za stazu.

“Fernando je odlučio da će oko ljetne pauze donijeti odluku, a mi smo zadovoljni vozačima”, rekao je novinarima uoči vikenda Velike nagrade Austrije.

“Fernando ne bi trebalo da se povuče. Prebrz je.”

Aston Martin se ove sezone muči, prve sezone novog partnerstva s Hondom, a njihov bolid je spor i nepouzdan. Deseti su od jedanaest timova, ispred novajlija Cadillaca s jednim bodom, koji je osvojio Alonso, a njegov timski kolega je Kanađanin Lance Stroll, iz sedam rundi.

Španac Alonso, najstariji aktivni vozač Formule 1, mediji su također dovodili u vezu s mogućim povratkom u Renaultov Alpine, kojeg vodi njegov bivši šef tima Flavio Briatore s kojim je osvajao titule.

Alonso je rekao da Krackovi komentari ništa ne mijenjaju i da zna da još uvijek ima brzinu za borbu na vrhu.

“Nisam donio nikakvu odluku, sačekat ću vjerovatno do ljetne pauze, koja je u augustu, a nakon ljeta su Zandvoort i Monza – mislim da ću otprilike tada odlučiti šta ću raditi sljedeće godine”, dodao je.

“Nastavit ću se trkati jer se osjećam brzim, motiviranim i volim to što radim, i neću stati sada, jer se ne osjećam nekonkurentnim niti mislim da ne uživam u trkanju”, pojasnio je, dodajući da trkanje ne mora nužno značiti Formulu 1.

“I dalje volim Formulu 1. Odan sam i ovom timu, tako da čak i ako se ne utrkujem, posvećenost timu i projektu je ista i još uvijek ista kao što je bila godinama”, rekao je Alonso.

   Tagovi