Sanacija deponije
Šesti dan požara na Uborku: Zagađenje u Mostaru u granicama normale
Šesti dan požara na Uborku: Zagađenje u Mostaru u granicama normale
Iz mostarske gradske uprave jutros su saopćili kako je nivo zagađujućih materija u vazduhu stabilan i ne prelazi dozvoljene vrijednosti, što se tumači kao posljedica gašenja požara na deponiji Uborak.
Vatrena stihija koja je zahvatila gradsku deponiju u ponedjeljak, a zbog koje je proglašeno vanredno stanje na području Mostara, sada je pod kontrolom i situacija se polako vraća u normalu.
Prema informacijama iz Operativnog centra Civilne zaštite HNK, tokom noći s petka na subotu na mjestu požarišta aktiviran je manji požar, dok se ostatak deponije već danima zatrpava i sanira.
U međuvremenu je započeo pretovar gradskog smeća na lokaciju u sjevernom dijelu grada, a gradonačelnik Mario Kordić najavio je kako bi redovno odvoženje otpada trebalo biti uspostavljeno tokom naredne sedmice.
Federalni hidrometeorološki zavod izvijestio je da je indeks kvalitete zraka u Mostaru jutros u 8 sati okarakterisan kao umjeren.


