Poraz u Sijetlu
Lopetegui ponosan uprkos porazu: Katarcima nedostajalo sreće
Lopetegui ponosan uprkos porazu: Katarcima nedostajalo sreće
Selektor fudbalske reprezentacije Katara, Julen Lopetegui, izjavio je kako trud njegove ekipe nije bio nagrađen u današnjem duelu protiv Bosne i Hercegovine, ali je naglasio da je ponosan na svoje igrače i da se nada kako će im iskustvo sa Svjetskog prvenstva koristiti u budućnosti.
“Ključan momenat bio je njihov nevjerovatan prvi gol, nakon čega smo napravili dvije greške koje su oni iskoristili. To je fudbal na najvišem nivou. Smatram da smo poslije toga odradili dosta toga dobro, ali naš trud nije bio nagrađen”, kazao je Lopetegui poslije utakmice, prenosi BBC.
Fudbaleri Katara večeras su u Sijetlu poraženi od Bosne i Hercegovine rezultatom 1:3 u posljednjem kolu Grupe B na Svjetskom prvenstvu, čime su takmičenje okončali na posljednjem mjestu sa samo jednim osvojenim bodom.
“Zaslužili smo više. Igrači su pokazali čvrst karakter i veliko srce, a imali smo i dovoljno prilika za izjednačenje već u prvom poluvremenu. Moramo napredovati u posjedu lopte, danas smo bili slabiji tim kada smo gubili posjed. sretan sam i ponosan. Imali smo više čistih šansi od njih, ali ih nismo iskoristili”, naveo je Lopetegui.
“Ovo iskustvo treba da posluži mladim igračima kako bi naučili nešto za budućnost. Nikada ne znate hoćete li u životu ponovo dobiti priliku igrati na Svjetskom prvenstvu. Videćemo, nadamo se da ovo nije bila naša posljednja utakmica”, dodao je on.


