Pariški uzlet

Zverev i Andrejeva sa pariškim titulama kroče na Wimbledon

Zverev i Andrejeva sa pariškim titulama kroče na Wimbledon

prije 12 sati
Zverev i Andrejeva sa pariškim titulama kroče na Wimbledon
Zverev i Andrejeva sa pariškim titulama kroče na Wimbledon
Podijeli vijest:

Nedavno okrunjeni prvi Grend slem šampioni Alexander Zverev i Mirra Andreeva nadaju se da će euforiju sa Roland-Garrosa prenijeti na Wimbledon.

Njemački teniser Zverev konačno je skinuo etiketu najboljeg igrača bez titule na grend slem turnirima, pobijedivši Flavija Kobolija u finalu Parisa prije tri sedmice.

Dvadesetdevetogodišnjem Zverevu bilo je potrebno 41 pokušaj da osvoji prvi Grend slem, dok je 19-godišnja Andrejeva to uspjela iz samo 13 nastupa, savladavši Poljakinju Maju Hvalinsku u Parisu.

Ni jedno ni drugo nisu imali mnogo vremena da probave uspjeh, a dok Andrejeva osvajanje Grend slemova opisuje kao „malu ovisnost“, Zverev kaže da se malo toga promijenilo.

„Mislim da ljudi uvijek misle da vam se život promijeni kada osvojite Grend slem. Ja sam shvatio da se zapravo ne mijenja“, rekao je novinarima u subotu.

„Što se mene tiče, uživam u određenim stvarima van terena. I dalje ću uživati u njima, bilo da je u pitanju golf s prijateljima ili odlazak u dječiji klub s kćerkom. Te stvari se ne mijenjaju mnogo.“

„Naravno, postoji određeno zadovoljstvo u meni jer je to nešto za šta sam se borio cijelu karijeru. Ali nastavljate živjeti svoj život. Kao što vidite, dvije sedmice kasnije smo na Wimbledonu i spremamo se za sljedeći Grend slem.“

Pošto je tako dugo čekao, Zverev se nada da će uspjesi doći kao Londonski autobusi – jedan za drugim, iako je njegov učinak na Wimbledonu skroman za igrača s jednim od najboljih servisa.

Nikada nije prošao dalje od četvrtog kola, ali vjeruje da bi se to moglo promijeniti.

„Nadam se da će ona izreka o Londonskim autobusima biti tačna za mene“, rekao je drugi nosilac Zverev, koji u prvom kolu očekuje težak test protiv 37. na svijetu, Alexandra Blockxa iz Belgije.

„Ali Wimbledon je uvijek bio Grend slem s kojim sam imao najviše problema. Ove godine se osjećam drugačije. Imam dobru pripremu i igram dobar tenis. To je sve što mogu kontrolisati, a ostalo će doći samo.“

Peta na svijetu Andrejeva je prošle godine stigla do četvrtfinala na svom trećem učešću u glavnom žrijebu Wimbledona, ali obuzdava očekivanja nakon vrtoglavih nekoliko sedmica od Parisa.

„Osjećaji koje sam doživjela nakon pobjede prvog dana i narednih dana bili su nevjerovatni. Zaista želim da ih ponovo doživim“, rekla je Ruskinja. „To je kao mala ovisnost.“

„Neću postavljati očekivanja prema sebi jer, kada to radim, ponekad stvari krenu nizbrdo. Samo ću se fokusirati na to kako igram svaki meč ovdje.“

Nijedna žena nije ostvarila duplu krunu (Roland-Garros–Wimbledon) od Serene Williams 2015. godine, a Andrejeva otvara svoj pohod protiv Poljakinje Magde Linette.

Upitana šta najviše voli na Wimbledonu, Andrejeva je rekla da je to život u kući, a ne u hotelu.

„Uvijek sam jako uzbuđena kada dođem u London jer ima drugačiji šmek. Živiš u kući, ne u hotelu“, rekla je. „Sviđa mi se što ne viđam lica tih igrača svaki dan.“

„Očito je da se šalim! Bez uvrede za igrače. Samo provodimo toliko vremena zajedno da je ponekad lijepo ne živjeti na istom mjestu.“

   Tagovi