Požar i dalje aktivan

Mostar pod gustim dimom: Proglašena tehničko-tehnološka nesreća zbog požara na deponiji

Mostar pod gustim dimom: Proglašena tehničko-tehnološka nesreća zbog požara na deponiji

prije 1 sat
Mostar pod gustim dimom: Proglašena tehničko-tehnološka nesreća zbog požara na deponiji
Mostar pod gustim dimom: Proglašena tehničko-tehnološka nesreća zbog požara na deponiji
Podijeli vijest:

Nakon izvanredne sjednice Stožera civilne zaštite Grada Mostara i Kantonalnog stožera Hercegovačko-neretvanskog kantona, u ponedjeljak navečer službeno je proglašena tehničko-tehnološka nesreća izazvana požarom u javnom preduzeću „Deponija”.

Vatrogasne ekipe i dalje su na terenu, a požar na deponiji nije ugašen. Iz Profesionalne vatrogasne postrojbe Mostar javljaju da se vatra ne širi, ali se s požarišta neprestano diže gust dim.

Jutros je Mostar prekrila izmaglica s jakim mirisom paljevine, a podaci Federalnog hidrometeorološkog zavoda pokazuju da je kvalitet zraka izuzetno loš i da je zrak vrlo zagađen.

Vatra je izbila u ponedjeljak ujutro oko devet sati, nakon čega se brzo proširila i zahvatila skladište, objekte i radne strojeve za reciklažu.

Iz Operativnog centra Uprave za civilnu zaštitu i vatrogastvo HNK potvrđeno je da su sve nadležne službe – civilna zaštita, vatrogasci, medicinsko osoblje, zračne snage (air tractori), Oružane snage BiH i druge ekipe za spašavanje – kontinuirano angažirane na lokalizaciji požara i saniranju njegovih posljedica.

   Tagovi