Sastanak ministra i sindikata

Budimir i sindikat: Zajednički koraci ka unapređenju uslova rada u MUP-u RS

Budimir i sindikat: Zajednički koraci ka unapređenju uslova rada u MUP-u RS

prije 2 sedmice
Budimir i sindikat: Zajednički koraci ka unapređenju uslova rada u MUP-u RS
Budimir i sindikat: Zajednički koraci ka unapređenju uslova rada u MUP-u RS
Podijeli vijest:

Ministar unutrašnjih poslova Republike Srpske Željko Budimir održao je danas sastanak s predsjednikom Sindikata radnika unutrašnjih poslova Nebojšom Prodanovićem, na kojem su razmotrene mjere za poboljšanje statusa zaposlenih i opremanje Ministarstva neophodnom opremom i vozilima za efikasno obavljanje poslova.

Predstavnici sindikata dali su podršku inicijativi ministra i Vlade RS o jednakom procentualnom povećanju plata za sve pripadnike MUP-a u narednom razdoblju.

Istovremeno, sindikat je izrazio podršku naporima ministra da zaštiti profesionalne i odgovorne policijske službenike, te da sankcioniše svako nezakonito postupanje unutar redova Ministarstva.

   Tagovi