Komičar dirnut gostoprimstvom
Bassem Youssef oduševljen BiH: “Najslađa zemlja koju sam posjetio”
Bassem Youssef oduševljen BiH: “Najslađa zemlja koju sam posjetio”
Poznati svjetski komičar Bassem Youssef proteklih je dana boravio u Bosni i Hercegovini, gdje je u sarajevskom Domu mladih izveo svoj nastup u sklopu turneje “The Belly of the Beast Tour”. Publika je imala priliku uživati u njegovoj prepoznatljivoj mješavini političke satire, humora i intimnih anegdota.
Na scenu je izašao odjeven u dres reprezentacije Bosne i Hercegovine, što je izazvalo oduševljenje prisutnih.
Tokom boravka u BiH, Youssef je posjetio i Mostar, gdje se upoznao s ljepotama tog grada.
U Sarajevu je u jednom danu održao čak dva nastupa, što svjedoči o velikom interesovanju publike.
Nakon završetka showa, komičar je ostao u gradu i u fan zoni “Zmajevo gnijezdo” pratio utakmicu reprezentacije BiH, i to u dresu nacionalnog tima.
Neposredno nakon posjete, Bassem Youssef je na društvenim mrežama podijelio emotivnu objavu.
“Bosno, ti si najslađa zemlja koju sam posjetio. Tvoja kultura, priroda i ljudi su zaista posebni. Ostavio sam srce u Bosni. Najtopliji, najljubazniji i najotporniji ljudi koje sam ikada sreo. Vratit ću se, obećavam”, napisao je, uz video koji prikazuje kadrove njegovog boravka, a pozadinska pjesma bila je hit grupe Dubioza Kolektiv “I Am From Bosnia, Take Me To America”.
Youssef je široj javnosti poznat kao voditelj emisije “Al Bernameg”, prve velike političko-satirične emisije na Bliskom istoku, a kasnije je izgradio međunarodnu karijeru putem platformi poput Netflixa i Hulua. Tokom 2024. godine prodao je više od 100.000 ulaznica za svoje stand-up nastupe širom svijeta.


