Debi na Mundijalu
Selektor Jordana nakon ispadanja: Greške su nas koštale, ali naučili smo puno
Selektor Jordana nakon ispadanja: Greške su nas koštale, ali naučili smo puno
Nakon poraza od Argentine 3:1 u Dallasu u subotu, selektor Jordana Jamal Sellami izjavio je da će njegova ekipa biti bogatija za iskustvo sa debitantskog Mundijala, iako su takmičenje završili u grupnoj fazi sa tri poraza.
Sellami je na konferenciji za medije nakon meča protiv aktuelnih svjetskih prvaka istakao da je Jordan postigao golove u svakoj utakmici i bio konkurentan, ali da su ih skupo koštale greške proistekle iz neiskustva, što je najvažnija lekcija sa njihovog debija na svjetskoj sceni.
“Najvažnije što možemo ponijeti je to što su igrači iz prve ruke iskusili ono za što su trenirali svih ovih godina. To će ih učiniti boljima”, rekao je on.
“Govorio sam svojim igračima da rade na sebi i poboljšaju fizičku spremu jer će se suočavati s timovima visokog nivoa, što zahtijeva viši nivo kondicije. Radili smo na unapređenju njihovih vještina i sada su mnogo spremniji za ovakva takmičenja u budućnosti.”
“Odradili su tri utakmice i uspjeli postići golove u svakoj od njih. Međutim, sitne greške su nas jako skupo koštale i upravo zbog njih smo primali golove. Kada igrate protiv svjetskih prvaka, greške vas koštaju.”
“Argentina je jedan od najjačih timova i ima vrhunske igrače. Bili smo jedina ekipa koja im je postigla gol u grupnoj fazi. Znali smo kako igrati protiv njih.”
“Ispali smo iz takmičenja, ali smo ponosni na ono što smo postigli kao prvo iskustvo. Željeli smo naučiti što više lekcija i to smo i učinili.”

