Polemika oko Vidovdana

Igor Crnadak pozvao ministra da spriječi “ponižavanje” boraca koji nisu u SNSD

Igor Crnadak pozvao ministra da spriječi “ponižavanje” boraca koji nisu u SNSD

prije 3 sata
Muškarac u crnom odijelu i bijeloj košulji govori za mikrofonom.
Muškarac u crnom odijelu i bijeloj košulji govori za mikrofonom.
Podijeli vijest:

Predsjednik PDP-a RS Igor Crnadak obratio se putem Facebooka povodom predstojećeg Vidovdana, slave Vojske Republike Srpske, i uputio oštar apel ministru rada i boračko-invalidske zaštite Radanu Ostojiću. Crnadak, koji je i sam bivši pripadnik VRS i narodni poslanik, traži da se spriječi nastavak onoga što naziva ponižavanjem boraca Republike Srpske koji nisu članovi SNSD-a.

On je podsjetio na nedavno obilježavanje proboja koridora u Dugoj Njivi, gdje je, kako navodi, ministar dozvolio da na glavnoj bini govori Milorad Dodik, osoba bez ikakve zvanične funkcije u RS. Time je, smatra Crnadak, poslata jasna poruka da su samo borci iz SNSD-a priznati, dok su ostali građani i borci drugog reda. Nipodaštavanje onih koji nemaju člansku kartu SNSD-a, kako kaže, viđeno je i na Danu Republike, otvaranju bolnice u Trebinju i slavi Grada Banjaluke.

No, Vidovdan je, ističe Crnadak, poseban dan – krsna slava VRS i simbol istorijskog jedinstva bez podjela. Ministar Ostojić je ranije javno izjavljivao da nije stranačka ličnost i da želi pomoći svim borcima i njihovim porodicama. Ukoliko je to istina, stranačkim funkcionerima nema mjesta u državnom protokolu na centralnoj svečanosti, poručuje Crnadak.

On je pozvao ministra da obezbijedi da svi borci budu jednaki i da se na Vidovdan sjećamo žrtava svih političkih uvjerenja. Ako to nije moguće, Crnadak sugerira da bi ministar trebao podnijeti ostavku, što bi bio doprinos borbi za Republiku Srpsku kakvu su branili.

   Tagovi