Potpuni politički pad

DEMOS bez ijednog poslanika: Stranka koja je imala pet mandata sada van parlamenta

DEMOS bez ijednog poslanika: Stranka koja je imala pet mandata sada van parlamenta

prije 20 sati
Puna sala parlamenta s mnogo poslanika koji sjede za stolovima, zastava Republike Srpske se vidi na zidu.
Puna sala parlamenta s mnogo poslanika koji sjede za stolovima, zastava Republike Srpske se vidi na zidu.
Podijeli vijest:

Na općim izborima 2022. godine DEMOS je uspio osvojiti pet poslaničkih mjesta, od čega tri redovna i dva kompenzaciona. Međutim, ta stranka danas više nema nijednog predstavnika u Narodnoj skupštini Republike Srpske, nakon što je Siniša Mijatović iz Zvornika pristupio Socijalističkoj partiji Srpske.

Prije njega su stranku napustili Aco Stanišić, Milan Dakić, Spomenka Stevanović i Suzana Gašić, koji su se priključili Savezu nezavisnih socijaldemokrata. Ovi odlasci su demokrate ostavili bez ijednog zastupnika u entitetskom parlamentu.

Krajem prvog mjeseca ove godine DEMOS je izgubio i poslaničko mjesto u Predstavničkom domu Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine, pošto ih je napustio Čedomir Stojanović. Ovim se niz političkih gubitaka za ovu stranku zaključio.

   Tagovi