Drama i nezadovoljstvo

Iran se zahvalio Seattleu uz kritike zbog remija s Egiptom

Iran se zahvalio Seattleu uz kritike zbog remija s Egiptom

prije 5 sati
Iran se zahvalio Seattleu uz kritike zbog remija s Egiptom
Iran se zahvalio Seattleu uz kritike zbog remija s Egiptom
Podijeli vijest:

Iranska fudbalska reprezentacija ostavila je u svlačionici poruku zahvalnosti Seattleu na gostoprimstvu nakon remija 1:1 protiv Egipta u petak, ali se u njoj osjetilo i razočaranje ishodom koji je njihov plasman u nokaut fazu ostavio pod znakom pitanja.

Činilo se da je Iran izborio direktan prolaz u osminu finala kada je Shoja Khalilzadeh u nadoknadi vremena poslao loptu u mrežu, što je izazvalo euforiju među navijačima na tribinama.

Uslijedilo je slomljeno srce samo nekoliko trenutaka kasnije jer je gol poništen zbog ofsajda nakon VAR provjere.

“Možda ekipa može proći grupu, ali samo kroz pravičnost i čast se može stajati uspravno pred istorijom”, stajalo je u rukom pisanoj poruci koju je objavio iranski fudbalski savez.

“Fair play nije samo pravilo u fudbalu, već duša igre”, dodaje se u poruci.

Zahvalili su i svim Irancima koji su “dali svoja srca, glasove i cijelo svoje biće za Iran”.

Ekipa je sličnu poruku ostavila i u Los Angelesu nakon remija s Belgijom u drugom meču. Sa tri boda u grupi G, Iran mora sačekati kraj grupne faze u subotu da vidi hoće li biti među osam najboljih trećeplasiranih ekipa koje idu dalje.

Iran je zbog američkih restrikcija morao putovati iz Meksika u Sjedinjene Države za sve svoje utakmice, iako su neka ograničenja ublažena uoči meča. Tenzije između dvije zemlje i dalje tinjaju nakon višemjesečnog rata.

Nakon meča protiv Egipta, iranski selektor Amir Ghalenoei i kapiten Mehdi Taremi nisu štedjeli kritike na račun restrikcija, nazvavši uslove “nepravičnim”.

“Pozivam FIFA: ne dozvolite domaćinima da se prema igračima i timovima odnose na isti način na budućim Svjetskim prvenstvima”, poručio je Ghalenoei.

   Tagovi