Teniski spektakl
Egzibicija u Central Parku: Agassi i Wozniacki donijeli duh Wimbledona u New York
Egzibicija u Central Parku: Agassi i Wozniacki donijeli duh Wimbledona u New York
U petak su se njegovani travnjaci Wimbledona preselili u srce Manhattana, gdje su bivši Grand Slam šampioni i miljenici publike Andre Agassi i Caroline Wozniacki zaigrali na privremenom travnatom terenu postavljenom u njujorškom Central Parku.
Uz Agassija i Wozniacki, na teren su izašli i bivši američki teniser James Blake te Kanađanka Eugenie Bouchard, nekadašnja peta igračica svijeta, odigravši niz egzibicijskih mečeva koji su imali za cilj prenijeti dašak jugozapadnog Londona u New York uoči početka Grand Slama u ponedjeljak.
Četvorka je prvo odigrala egzibicije u singlu, a potom se udružila za miks dubl na terenu u stilu Wimbledona postavljenom na klizalištu Wollman Rink na južnom kraju Central Parka, s pogledom na drveće i njujorške nebodere.
“Bilo je to nevjerovatno iskustvo”, izjavila je Wozniacki. “Igrati na travnatom terenu usred Central Parka ne dešava se svaki dan. Biti dio ovog fantastičnog događaja nešto je što neću zaboraviti.”
Glavni agronom All England Lawn Tennis Cluba Mark Ferguson nadgledao je postavljanje terena, a trava je posebno uzgojena u susjednom New Jerseyju za ovu privremenu instalaciju.
“Mislim da je ovo fantastična vrsta suprotstavljanja Wimbledona i New Yorka”, rekao je Ferguson.
Egzibicija je također pružila priliku bivšim igračima da prokomentarišu povratak Serene Williams, 23-struke Grand Slam šampionke u pojedinačnoj konkurenciji, koja se iznenađujuće vraća na Wimbledon nakon četiri godine pauze.
“Jako sam uzbuđena što ću je vidjeti ponovo”, rekla je Wozniacki.
“Uvijek je sjajno vidjeti najbolje igračice kad se vrate i igraju. Gledat ću je, podržavati, i biće odlično.”
Upitana razmišlja li i sama o povratku, Wozniacki se nasmiješila i odgovorila: “Ne znam. To je dobro pitanje.”
Bouchard je istakla da se Serena suočava s izazovom jer se direktno vraća na Wimbledon bez pripremnog turnira.
“Mislim da je to suludo – u dobrom smislu”, rekla je Bouchard.
“Činjenica da nije odigrala nijedan singl meč četiri godine i da prvi odigra na Wimbledonu, prilično je luda.”
“Ali ako iko može izaći na kraj s tim, to je Serena.”

